UA

Безпечні способи виходу на дах

З ціллю підтримання стану даху будь якої будівлі в належному стані, час від часу необхідно здійснювати контроль, і проводити різноманітні ремонтні роботи покрівлі. Для цього потрібно мати всі умови зручного, доступного і безпечного виходу на дах. В залежності від загальної площі даху, планується нормативна кількість виходів на нього. Такими виходами можуть служити люки (утеплені і не утеплені), мансардні вікна, слухове вікно, або горищний отвір.

Якщо покрівля одноповерхової споруди має не більше ста квадратних метрів, згідно норм, вихід на дах не передбачається. Для доступу на поверхню покрівлі, ззовні споруди використовують приставну драбину або стрем’янку. Складну драбину, яка має відкидну кришку, використовують в середині будівлі.

Застосування драбини на даху

Стрем’янку для виходу на дах споруджують із прутів арматури або рифлених стальних прутів, оскільки сходинки не повинні бути сковзкими. Нижня сходинка зазвичай розташовується на рівні одного метра від землі, стін, для того, щоб не допустити можливості використання драбини маленькими дітьми. Стрем’янка закріплюється на зовнішній стороні будинку. Для того, щоб не допустити процес корозії і появи іржі, металічну стрем’янку покривають лаком, фарбою або полімерним матеріалом порошкового типу.

Круте розташування зовнішніх сходів

Набагато зручніше і привабливіше виглядають круті сходи, які розташовані ззовні. Вони можуть з’єднувати терасу першого чи другого поверху з площадками на даху. Каркасна основа таких сходів виконана із стальної труби. До неї приварюються кронштейни, в які вставляють стальну рифлену сходинку. Матеріалом для такої сходинки може служити дуб, ясен, або бук. Наявність перил на сходах, зроблених із різного матеріалу (троси, прути, труби, та інше), сприяють безпечній експлуатації такої сходової клітки, а також полегшують підйом і спуск по ній.

Якщо для виготовлення зовнішньої сходової клітки використовується нержавіюча полірована сталь, то подібний виріб не тільки буде виглядати естетично-привабливо, але й прослужить багато років.

Спеціальна надбудова для виходу на дах

Надбудова для виходу на дах виконується із цегли. Вона має свій дах і отвір у вигляді дверей, що забезпечують вихід на покрівлю. Розміри таких будок зумовлені будівельними правилами, яких повинно строго дотримуватися. Вхід в надбудову з приміщення здійснюється через люк і підведену до нього драбину.

Монтаж люків для виходу на дах

Навіть найпростіший вихід на дах через люк, повинен бути передбачений проектною документацією. Втручання в будівельну конструкцію даху потребує професіонального рішення проектантів. Великі похилі дахи, облаштовані димоходами та іншими пристроями, потребують встановлення одразу декількох люків для зручності обслуговування цих пристроїв і споруджень на покрівлі.

Стандартний вид люка має форму прямокутника з довжиною сторін 45 см і 120 см. Нестандартні люки виконуються по індивідуальному замовленню. При цьому ціна на них зростає на 30%. Різновидність люків передбачає можливість відкривати їх наверх або в сторону. Відкрита кришка люку втримується за допомогою газових пружин. Кожен люк повинен мати захист від випадкового закриття. Виготовляються також люки з армованою глухою кришкою, яка захищена від злому.

Кришка люку оформляється у відповідності з основою покрівельної поверхні. Дуже часто зустрічаються кришки люків, що виготовлені зі скла і полікарбоната. Такі прозорі люки дуже гарно виглядають. Важливе значення також має утеплення люків, які встановлені над житловим приміщенням, яке опалюється.

Мансардні вікна для даух

Якщо на горищі є мансарда, то маке приміщення буде набагато світлішим, а також, додатково, з’явиться ще один вихід на дах. Виробництво різних моделей вікон дозволяє застосовувати їх для плоских і похилих дахів. Купуючи мансардне вікно, потрібно звертати увагу на герметизацію конструкції. Вона забезпечується спеціальними манжетами для ущільнювача. Такі манжети можуть бути мідними, алюмінієвими і титановими.

Складна драбина

Драбину складного типу часто використовують для того, щоб завуалювати вихід на дах, розширити корисну площу, або ж просто не зіпсувати дизайн інтер’єру приміщення. За рахунок внутрішньої кришки люку, ховається вся драбинна конструкція. Існують багатосекційні і ножичні складні драбини.

Складна драбина з наявністю багатьох секцій, являється більш комфортною у застосуванні. Вона легко і просто розкладається, на відміну від драбини ножичної.

Застосування трапів і сходинок

Для того, щоб зручно обслуговувати димоходи або інші пристрої, часто встановлюють різноманітні трапи чи сходинки. Для зручності і безпеки пересування необхідно мати трапи і сходинки, рифлені або перфоровані. Закріпити подібні сходинки можна спеціальними частинами черепиці. Такий елемент разом зі сходинкою кріпиться до бруса, який в подальшому прибивають до стропил.

Стандартні трапи з металу фіксуються вздовж покрівельного коника

Дерев’яний трап виготовляють із бруса, який має січення не менше 40 міліметрів. Всі питання, що пов’язані з монтажем даху, який має вихід на поверхню покрівлі, можуть вирішуватись виключно досвідченими майстрами спеціалізованих компаній. Саме професіонали зможуть гарантувати якісне виконання покрівельних робіт і оснащення виходів на дах. Безпека експлуатації виходів на дах в таких випадках буде забезпечена повністю.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • ПАТ

  ПАТ "Київський КБК"

 • Готель 'Славутич'

  Готель 'Славутич'

 • Готель 'Русь'

  Готель 'Русь'

 • ПРАТ «ФФ» ДАРНИЦЯ»

  ПРАТ «ФФ» ДАРНИЦЯ»

 • ЖК «Петровський квартал»

  ЖК «Петровський квартал»

 • ЖК 'Софія'

  ЖК 'Софія'

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • Офісно-складська будівля

  Офісно-складська будівля