UA

Важливість правильного пристрою основних вузлів при влаштуванні/ремонті покрівлі

З урахуванням особливостей конструкцій та встановленого обладнання на даху, можна дати оцінку і складності проведення покрівельних робіт з урахуванням кількості та конфігурацій, так званих примикань. Дані ділянки завжди є чинником ризику утворення протікання, оскільки в таких місцях відсутній монолітність покриття.

 

Сюди відносяться:

 

 • Ділянки, які стикаються зі стінами, вентиляційними ходами, трубами, конструкцією фасаду чи іншими елементами споруди;
 • Ділянки дотику встановленого на даху обладнання, до яких можна віднести антени, котельні або інші технічні приміщення і прилади.

 

Знаючи це, таким місцях приділяється підвищена увага, щоб не звести нанівець весь працю.

 

Важливість проходження технологічним нормам і правилам

 

Покрівля – елемент будівлі, що дозволяє зберегти тепло, захистити від негоди і створювати комфортний мікроклімат для людей, а також відповідні умови зберігання, якщо мова йде про виробничі, складські та інші приміщення господарського призначення.

 

Враховуючи високу плинність вологи, її здатність проникати в самі мікроскопічні порожнечі, не варто забувати, що у всіх місцях примикання потрібно забезпечувати герметичність. Варто сказати, що в ідеалі ці роботи обговорюються на етапі складання проектної документації.

 

У разі, коли будинок споруджується з цегли, в процесі кладки роблять невеликий козирок шириною в половину цегли, призначення якого – захист місця стику між матеріалом покрівлі і стінами. Це не єдиний вихід з положення, тому можна і навпаки – залишати виїмку для закладу туди покрівельного матеріалу.

 

Однак який би метод ви не вибрали, метод герметизації стиків і примикань повинні продумуватися з самого початку будівництва.

 

Примикання до стін

 

Технологічний процес завжди залежить від матеріалу для запланованої покрівлі. Якщо вибір зупинився на рулонних матеріалах, існує кілька типів технологій, які мають, як значні, так і незначні відмінності. Під час проведення робіт обов'язково потрібно стежити за тим, щоб у місцях ризику не утворювалися западини або інші нерівності, де теоретично може накопичуватися вода.

 

З метою запобігання даних випадків встановлюють між поверхнею покрівельного пирога і стіною брусок, має трикутну форму, і укладають далі додатковий шар теплоізоляції. Такий своєрідний валик є гарантією неможливості розриву матеріалу і створює додаткове утеплення зазначеної ділянки.

 

Робота з примиканням при використанні м'якої черепиці

 

Робота з такими ділянками починається з того, що стінова конструкція штрабуються на рівні 20-50 см відносно рівня матеріалу покриття.

 

 

Потім по всій довжині периметра потрібно покласти брусок, який має трикутного перерізу, який попередньо просочують антисептиками. Таке нехитре пристосування дає можливість загнути полотно, роблячи, таким чином, перешкоду для проникнення вологи.

 

Важливо пам'ятати, що місця примикань повинні готуватися певним чином. А саме, необхідно максимальне очищення від пилу та бруду. Після обробки праймером матеріал по технології накладають на підготовлений брус і приклеюють смужку для ендови. Ендова – високотехнологічний рулонний матеріал посиленою товщини, що має довжину 1 метр. Далі процес складається з декількох етапів, в результаті чого матеріали вирівнюються і фіксуються.

 

Примикання до димоходів і схожими конструкціями

 

Процес схожий на описаний вище, але в даному випадку є температурні особливості, з якими доводиться стикатися в процесі експлуатації труб. Також важливе значення має форма і використовуваний матеріал самої покрівлі.

 

У разі використання металочерепиці або іншого пористого матеріалу, ділянки примикань обладнуються металевим фартухом, розташованим навколо гарячої труби. Щоб монтувати його, в процесі кладки безпосередньо труби роблять виступ в половину цегли. Такий простий прийом дозволить не допустити просочування опадів у верхній відділ зовнішнього фартуха.

 

Крім цього, димар завжди потрібно ізолювати за допомогою азбесту. Незважаючи на те, що навколо суцільна обрешітка, потрібно зберігати протипожежний зазор в 130 мм від стіни.

 

Ремонтні роботи

 

Потрібно зауважити, що такі місця ризику потребують регулярної інспекції з метою виявлення пошкоджень. В таких випадках проводиться негайний ремонт, для чого часто використовується метод флэшинга. Полягає він у тому, що за допомогою однокомпонентної мастики створюється новий шар гідроізоляції. Матеріал дозволяє проводити такі ремонтні роботи на різних поверхнях.

 

Плюсом також є те, що працювати з мастикою просто, для чого не потрібно досвіду і спеціальних знань. Не вимагає вона і складного інструментарію, будучи найбільш економічним матеріалом для ремонту примикань. Хоча існують випадки, коли доцільніше використовувати інший матеріал – наприклад, рулонний.

 

Які можна зробити висновки:

 

 • Ретельне і професійне облаштування місць примикань – гарантія довговічності і цілісності покрівельного покриття;
 • Робота з гідроізоляції примикань повинна проводитися на стадії розробки проектної документації;
 • Примикання до стін ділять на бічні та верхні;
 • Тип покрівельного покриття є визначальним чинником вибору способу герметизації;
 • Місця примикань до димоходів обробляються з урахуванням високих температур;
 • Сучасні високотехнологічні матеріали значно спрощують процес герметизації.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • ЖК 'Софія'

  ЖК 'Софія'

 • ЖК «Петровський квартал»

  ЖК «Петровський квартал»

 • Унiверсам 'Харькiв'

  Унiверсам 'Харькiв'

 • Житловий будинок

  Житловий будинок

 • Британська міжнародна школа

  Британська міжнародна школа

 • ТРК 'Караван' на Луговiй

  ТРК 'Караван' на Луговiй

 • Готель 'Славутич'

  Готель 'Славутич'