UA

Гідроізоляція покрівлі

Навіщо потрібна гідроізоляція

Саме по собі покриття покрівлі не є для будівлі абсолютної захистом від протікання. Тому важливу роль в організації такого захисту є гідроізоляція, яку встановлюють під латами. Завдяки тому, що є такий гідробар'єр, можна досягти декількох цілей, а саме:

 • Змістити точку роси ближче до кордонів поверхні покриття покрівлі, тим самим запобігти проникненню конденсату в систему крокв і в утеплювач;
 • Якщо для такого покриття використовувати метало-черепицю, шифер або фальцеву покрівлю, то можна запобігти потраплянню води, яка стікає з даху;
 • Захистити мінеральний утеплювач від його вивітрювання;
 • А також покрівельну систему від псування або різних пошкоджень.

Для того щоб визначити наскільки покрівельне покриття потребує гідроізоляції, насамперед враховують тип покрівлі, яка може бути теплою або холодною. Якщо покрівельний пристрій має тепло-захисний пояс (тепла покрівля), то присутність гідробар'єра буде обов'язковою. У разі, якщо в пристрої даху координати точок роси розміщені в гідрофобному шарі, то без такої гідроізоляції можна обійтися.

При облаштуванні холодного типу покрівельного покриття пиріг покрівлі не потребує  гідро захисту. Звичайно, система такої покрівлі повинна бути виконана строго згідно всіх технологічних приписів, а також рекомендацій виробника. В такій покрівлі повинна бути зроблена хороша вентиляція простору, що перебуває під покрівлею.

Різноманітність гідроізоляції

Покрівельні гідроізоляційні матеріали можна розділити за наступними критеріями:

 • Спосіб закріплення. Такий гідробар'єр може кріпитися механічним способом, або методом вклеювання, наплавлення або напиленням. Тип кріплення завжди повинен знаходитися відповідно до типу покрівельних матеріалів і утеплювача.
 • Рівень паропроникності. Для того, щоб не створювати складну систему обрешітки, яка має два контури вентиляції, можна встановити дифузну мембрану для відведення вологого повітря. Така мембрана може затримувати краплі води, але при цьому добре пропускає пару.
 • Тепловий режим, який буде забезпечений при експлуатації. Гідроізоляційний матеріал повинен зберігати усі свої характеристики, як при низьких температурах, так і в умовах гарячого повітря, або впливу пекучих сонячних променів.
 • Рівень міцності і придатності до ремонту. Зазвичай при виконанні монтажних покрівельних робіт гідроізоляційний матеріал схильний до посилених навантажень. Тому якісна гідроізоляція не повинна втратити свою цілісність до закінчення робіт по її настилу.
 • Відсутність швів. Якщо скат покрівлі складає менше 15 градусів, то наявність швів на гідроізоляції, може привести до просочування вологи всередину покрівельного пирога. Тому особливу увагу приділяють створенню достатнього нахльостування рулонного або такого, що наплавляється матеріалу, який повинен складати мінімум 200 мм.

Що треба знати про обмазувальну гідроізоляцію

Безшовні гідроізоляційні покриття, які наносять на цілу основу або обрешетування, особливо специфічні.

Серед них можна відмітити такі види, як:

 • Напилюванні матеріали.
 • Мастики з бітуму, які тверднуть на відкритому повітрі.
 • Бітумні розплави.

Мастики і розплави з бітуму наносять за досить нескладною схемою. Для цього з поверхні обрешетування має бути видалений пил або розлучення олії, щоб забезпечити хорошу адгезію. В деяких випадках дерев'яну основу шліфують, поки вона не стане світлою, а потім обробляють праймерами, що відповідають гідроізоляційному матеріалу по його складу.

Розплави і мастики, зроблені з бітуму можна з упевненістю віднести до числа найефективніших гідроізоляційних матеріалів. Такі матеріали використовують в основному для гідроізоляції інверсійних дахів, або дахів з невеликим кутом ухилу.

Гідроізоляція напилюваного типу робитися у вигляді рідкої гуми або різних поликапроамидных складів. Напилювана гідроізоляція переважно завдяки своїй підвищеній стійкості до дії негативного довкілля, а також швидкості виконуваних робіт. Гідрозахист, який забезпечується таким типом ізоляції має дуже високу міру, і зберігає свої властивості на протяг 30 років. Але, подібний тип гідроізоляції можна виконати тільки за допомогою спеціального устаткування.

Підбір гідроізоляції до типу покрівлі

Важливо відмітити, що тип гідробар'єру, а також товщина його шару, багато в чому залежить від типу самого покрівельного матеріалу. Наприклад, покриття з металлочерепицы або профнастила можуть піддаватися поступовому послабленню шайб герметизації. Тому шар гідроізоляції розміщений під таким покриттям, має бути особливо міцним. Також він має бути здатним витримувати великий об'єм вологи, яка може поступати всередину. Для цього використовують ПВХ-плівки з тканинною основою, або дифузійні мембрани.

Руберойд або стеклоизол, найчастіше, застосовують в облаштуванні шиферного покрівельного покриття або бітумної черепиці. У регіонах з щедрими осіданнями або підвищеною кількістю снігу (снігових мас на поверхні покрівлі), ризик ушкодження покриття покрівлі особливо збільшується. Тому, в таких випадках роблять укладання декількох шарів гідроізоляції типу, що наплавляється. Вони допоможуть покрівлі зберегти гідрозахисні властивості.

При виборі гідроізоляційного матеріалу, треба звертати увагу на рекомендації виробника відносно типу покрівлі, до якого краще всього підходить конкретна гідроізоляція. Приміром, покрівля з м'якої черепиці допускає застосування виключно фірмового підкладкового килима. Правильно підібраний гідроізоляційний матеріал допоможе облаштуванню покрівлі якнайкраще виконувати свої функції, і продовжить її безпечну експлуатацію.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • Британська міжнародна школа

  Британська міжнародна школа

 • Iнститут механізації с/г

  Iнститут механізації с/г

 • Складська будівля

  Складська будівля

 • ТЦ

  ТЦ "Космополіт"

 • ПРАТ «ФФ» ДАРНИЦЯ»

  ПРАТ «ФФ» ДАРНИЦЯ»

 • ТРК 'Караван' на Луговiй

  ТРК 'Караван' на Луговiй

 • Квазар-Мікро

  Квазар-Мікро

 • Офісна будівля

  Офісна будівля