UA

Покрівельні нафтові бітуми по ГОСТу

Нафтовий покрівельний бітум, призначений для будівельних робіт і характеризується, як речовина смолянистого виду, що складається, згідно з ГОСТом, з:

 

 • Металовмісних сполук;
 • Сполук азоту;
 • Кисневих сполук;
 • Вуглецевих елементів.

 

Розчиняється бітум в бензолі, сірковуглеці, та інших органічних речовин. Вода для бітуму є відразливим середовищем і ніяким чином не впливає на бітумні поверхні. Існуючи різновиди бітуму буває рідкими (наприклад, нафта) або твердими (наприклад, асфальт).

 

У разі застосування бітуму в твердому стані необхідно орієнтуватися на область використання. Також звертають увагу, наскільки він пластичний, в'язкий, ламкий і аморфний.

 

Бітум, який знаходиться в рідкому стані, повинен мати певну в'язкість і склад летких олій. Сировиною для виготовлення бітуму для покрівлі є нафта. З допомогою перегонки нафти можна виділити речовини: лігроїн, гас, бензин або різні мастильні речовини. В результаті цієї процедури, можна отримати важкий залишок для виготовлення будівельного бітуму.

 

Так як нафта буває різної консистенції, кількість такого важкого залишку є в прямій залежності від якості нафти. Подальша технологія виробництва будівельного бітуму заснована на таких процесах, як:

 

 • Атмосферна сепарація;
 • Вакуумна дистиляція;
 • Окислення (змішування твердих залишків).
 • Щоб отримати бітум заданої в'язкості, важкі залишки переробки нафтової продувають (окислюють).

 

Гудрон і кисень, взаємодіючи між собою, окисляє бітум і утворює в ньому високомолекулярні компоненти. Така технологічна переробка дає можливість виробляти дуже якісний покрівельний бітум відповідно до вимог ГОСТу.

 

Існує й інший метод виробництва після перегонки нафти. Процес змішування дозволяє отримати компаундированний матеріал. При цьому речовина гудрону обробляють рідким пропаном і перемішують з очищеними маслами.

 

Характеристики бітуму

 

Пластичність визначається:

 

 • Змістом маслянистих елементів;
 • Тривалістю впливу механічних впливів;
 • Температурним параметром.

 

У відповідності з ГОСТом, бітумний матеріал проходить випробування на приладі, під назвою дуктилометр. Досліджуваний матеріал розтягують до повного розриву, при температурі 0 і 25?С. Пластичність бітуму відповідає довжині розтягнутої нитки під час розриву. Характеристика в'язкості даної речовини характеризує структуру і механічну здатність матеріалу в умовах різних температур. Низький температурний режим сприяє підвищенню в'язкості, а висока температура викликає зниження в'язкості.

 

За вимогами ГОСТу, перевіряють такий показник, використовуючи голку. Прилад пентаметр фіксує входження голки в матеріал під впливом певних навантажень, температури часу. Рівень в'язкості визначається глибиною занурення голки. В'язкість рідкого бітуму перевіряють на приладі віскозиметр. Досліджуваний матеріал перетікає крізь отвори на приладі за певний період часу. Для аналізу температури розм'якшення бітуму використовують прилад «кулю і кільце». Випробуваний матеріал поміщають на отвори з латуні круглого виду. Поступовий нагрів при рівномірному тиску кульки з металу, відбувається до моменту дотику речовини з нижньою планкою приладу.

 

Стандартний температурний показник розм'якшення становить 20-95?С. Теплостійкість покрівельного бітуму нафтового характеризує температура крихкості. Такий показник отримують при одночасному згинанні і охолодженні бітумного матеріалу до утворення перших тріщин. Нагріваючись, бітум утворює пар, який може загорітися контактуючи з вогнем. Тому, пожежонебезпечний рівень покрівельного бітуму визначається температурою займання.

 

Такі дослідження проводяться на спеціальному приладі. У момент спалахування парів фіксується показник температури займання, який зазвичай переходить за межу 200?С. З численних технологій дослідження адгезії бітумного матеріалу практичне використання придбав звичайний візуальний спосіб, що не вимагає складних приладів і пристроїв. При такому методі випробування, бітум приклеюють до гравію, і потім кип'ятять у звичайній воді.

 

Найвища оцінка адгезивної властивості бітуму, буде в тому випадку, якщо після кип'ятіння бітумна плівка залишилася на гравії.

 

Застосування бітуму

 

Широке застосування бітумного матеріалу здійснюється завдяки його різними властивостями. Візуальна оцінка не дозволяє розрізнити певний сорт бітуму, так як зовні бітуми всіх видів виглядають однаково. Тільки знаючи марку і ГОСТ бітуму, можна визначити його призначення (будівництво, дорожні покриття, даху).

 

Заміна бітуму однієї марки на іншу, в кожному конкретному випадку, абсолютно неприпустима. Адгезійні і водовідштовхувальні якості бітумного матеріалу використовують при створенні міцних покрівельних покриттів для гідроізоляції фундаментів і комунікацій. Як супер-міцний герметик, бітум застосовують при ремонтах аеродромних полів і злітних смуг. Будь-яке будівництво (промислові та цивільні об'єкти), в технології обробки ізоляції застосовують мастику, що містить полімерно-бітумні елементи.

 

Бітуми всіх марок не обмежуються терміном придатності. Завдяки цьому, бітумний матеріал довгостроковий в експлуатації і забезпечує стійкість і надійність кожної будівельної конструкції. Крім того, бітумна поверхню легко ремонтується та відновлюється при мінімальних фінансових витратах.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • Офісно-складська будівля

  Офісно-складська будівля

 • Унiверсам 'Харькiв'

  Унiверсам 'Харькiв'

 • Готель 'Русь'

  Готель 'Русь'

 • Житловий будинок

  Житловий будинок

 • ТЦ

  ТЦ "Космополіт"

 • ПАТ «ДОК-7»

  ПАТ «ДОК-7»

 • ЖК 'Софія'

  ЖК 'Софія'

 • ЖК «Петровський квартал»

  ЖК «Петровський квартал»