UA

Прощавай старе горище!

На зміну милим зображенням двосхилих сільських дахів прийшли сучасні великі і малі будинки із затишними житловими мансардами. Загадкове «бабусине горище» з далекого дитинства втратило свою актуальність і привабливість нашого дитинства. Ми всі радіємо прогресу, але нечасто задумуємось, чому наші предки споруджували неопалювані горища.

Дідова покрівля

Не можна стверджувати, що мансарди – це винахід сучасності. Відомі подібні приміщення ще з середини сімнадцятого століття, і позиціонувалися вони, як житло для бідних, до яких масово зачисляли художників і студентів. Однак, неможливо також стверджувати, що з появою моди на мансарди, люди масово стали відмовлятися від горищ. І річ не лише у вільному просторі для непотрібних речей.

Як це було…

Дивовижно, як наші предки, маючи лиш дерево і нехитрий набір столярних інструментів, умудрялися створювати будиночки з пічним опаленням, в яких було не холодно навіть в сильний мороз. Декотрим таким екземплярам уже більш ніж 100 років. При бажанні розібрати такі будиночки на дрова, люди стикнулися з тим, що здійснити це без електропили не вдається, оскільки вони щільно підігнані один до одного.

Горища в таких будинках були не опалювані, а утеплялася лише горищна підлога. Утеплювачем для похилого даху був шар снігу, який не розтавав цілу зиму, а лише ставав щільнішим з кожним снігопадом. В люті хрещенські морози температура на горищі майже ніколи не опускалась нижче нуля. Лишня волога, яка неминуче створювалась від зіткнення холодного і теплого повітря, відводилась через маленькі віконечка горища. В літній період їх використовували для провітрювання.

Як із цим сьогодні

Технології і чудеса архітектури запевнюють нас, що не буває нічого неможливого. Чи хитромудріший проект, тим він дорожчий. Найбільш популярними на сьогодні являються мансарди (причому навіть в багатоповерхових будинках) і плоскі покрівлі.

Плоска покрівля

Питанням підвищення комфорту з кожним поколінням люди стурбовані все більше і більше. Усім хочеться для себе більше тепла і поменше грошей, при цьому заплатити постачальникам електроенергії і котельням. З міркувань оптимізації будівництва і експлуатації будівель, плоска покрівля займає лідируючі позиції, якщо мова йде про багатоповерхове будівництво і зведення виробничих об’єктів і приміщень загального користування.

Незважаючи на те, що плоска покрівля вважається найбільш бюджетним варіантом, якщо зекономити на матеріалах, спеціалістах і додаткових конструкціях, сенсу від цієї дешевизни буде небагато. Коли плоска покрівля зроблена з розумом і з використанням дорогих матеріалів, по вартості її не можливо буде назвати дешевою, хоча свої функції вона буде виконувати бездоганно і дуже довго.

В такій покрівлі горищні віконця заміняє система своєрідних продухів, які відмінно справляються зі своєю задачею, а роль «сніжної ковдри» виконують теплоізоляційні матеріали, підібрані з урахуванням одразу декількох параметрів:

 •         Призначення будівлі;
 •         Особливості кліматичного поясу;
 •         Матеріал, з якого побудована будівля;
 •         Призначення самої покрівлі.

Мансарда

Це скоріш за все – романтичне місце перебування, ніж ефективне і економічне для постійного життя. Влітку в мансарді якось дуже спекотно, а зимою – прохолодно. Але знову ж таки, на допомогу комфорту приходять сучасні технології, які потребують фінансових вливань.

Нестача знань і досвіду будівельників не зможе компенсувати навіть дуже солідний бюджет. У випадку з мансардою потрібно особливо уважно підійти до такого вибору, якщо не хочеться вкінці розбирати всю конструкцію.

За останню сотню років ми технологічно ускладнили собі задачу будівництва власного житла, але і економити тепло стали набагато більше. Ми навчилися робити нешкідливими продукти промислової хімії, рівно ж як і шкідливими для здоров’я натуральні матеріали. Одна з головних задач – знайти в усьому цьому розумний баланс в умовах підвищеного комфорту для життя.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • Унiверсам 'Харькiв'

  Унiверсам 'Харькiв'

 • Житловий будинок

  Житловий будинок

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • ТРЦ 'Караван'

  ТРЦ 'Караван'

 • ТРК 'Караван' на Луговiй

  ТРК 'Караван' на Луговiй

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • Британська міжнародна школа

  Британська міжнародна школа

 • ЖК «Петровський квартал»

  ЖК «Петровський квартал»