UA

Про м'яку покрівлю простою мовою

Хоча сама назва «м'яка покрівля» є новим, в основі технології виготовлення її лежить добре відомий усім будівельникам руберойд. Останнім часом технологія його виготовлення зазнала деякі удосконалення, піднявши тривіальний будівельний матеріал на більш високий рівень.

 

Сучасний руберойд дозволяє отримати не тільки якісне і надійне покрівельне покриття, але також ще і естетично привабливе. Якщо порівняти зображення сучасного руберойду зі старим аналогом, деяку схожість можна побачити. Але за технологією виготовлення і складом це вже зовсім інший матеріал.

 

Основна особливість сучасних матеріалів, призначених для виготовлення м'якого покрівельного покриття, - поєднання екологічності та якості. Крім того, ці сучасні матеріали мають досить привабливий зовнішній вигляд, добре піддаються обробці, прості за монтажем, а також мають меншу вагу, що важливо для покрівельного матеріалу. Таки матеріали можна з легкістю використовувати для створення покрівлі будь-якої конструкції і з будь-яким нахилом.

 

Бітумна черепиця

На відміну від глиняної і металевої, вона не має рифлення – її поверхня плоска. Хоча спосіб укладання бітумної черепиці застосовується такий же, як для звичайної, але плоска поверхня і гнучкість цього матеріалу дозволяє покривати покрівлі будь-якої складності, включаючи круглі башточки, гібридні та інші.

 

Сучасні виробники пропонують бітумну черепицю різних видів:

 

 • грубозерниста;
 • дрібнозерниста;
 • одношарова;
 • ламінована;
 • з металевим покриттям.

 

Одним з основних інгредієнтів у сучасній бітумної черепиці є склополотно. Цей елемент значно збільшує міцність бітумної черепиці, посилюючи її опірність на розтягнення, розрив, а також запобігає деформації з-за високих температур, особливо під час спекотного періоду в році.

 

Такий матеріал можна використовувати для повторного покриття там, де покрівля вже була в минулому покрита яким-небудь м'яким покрівельним матеріалом. При цьому не варто побоюватися того, що повторне покриття яким чином не збільшить навантаження на підставу або каркас покрівлі. Питома вага такої черепиці, у залежності від конкретної марки, знаходиться в межах від 9 до 13 кг на кв. метр. Такі характеристики дозволяють виконати ремонт покрівлі за меншу кількість часу, а також отримати додатковий захисний шар, яким є старе покриття.

 

Особливості нижнього шару

Нижня сторона черепиці характеризується адгезивними властивостями, а тому, щоб запобігти передчасному склеювання, вона захищена плівкою або піщаної посипкою. У процесі укладання, захисна плівка видаляється матеріал щільно склеюють з підставою, на яке встановлений. Якщо застосувати нагрівання, то цей процес можна значно прискорити.

Така особливість конструкції передбачає, що зберігати такий матеріал необхідно окремо один від одного, щоб уникнути склеювання. Крім того, температурний режим під час укладання не повинна бути нижче 5 градусів за Цельсієм. Низька температура може призвести до розламування черепиці, а також не дасть повністю мимовільно склеюватися матеріалу.

 

Переваги м'якої черепиці

Щоб дах міг довгий час виконувати свою захисну функцію для дому, матеріал для її покриття повинен бути високої якості. М'яку черепицю можна віднести саме до такого якісного матеріалу, який при дотриманні всіх правил укладання, дозволяє отримати монолітне і надійне покриття. Таке покриття надає повноцінний захист практично від всіх корозійних впливів зовнішнього середовища – спека, холод, волога, гниття тощо.

Якість придбаної черепиці можна до деякої міри перевірити, оглянувши зовнішній вигляд матеріалу. Наприклад, якщо ви бачите, що верхній шар крихти розсипаний рівномірно, надійно приклеєний, то з упевненістю можна сказати, що перед вами якісний матеріал. Крім того, звертайте увагу на еластичності або гнучкість листів, а також на рівномірність товщини по всій поверхні.

Якщо говорити про неякісну м'якої черепиці, вона буде надмірно жорсткою. З жорсткою черепицею незручно працювати, і вона не дасть повноцінного захисту для покрівлі.

Під час монтажу, необхідно забезпечити отримання між лагами і черепицею вентиляційного проміжку. Крім додаткової теплоізоляції, така прошарок запобігти загнивання дерев'яних частин конструкції покрівлі.

 

Тепер розглянемо основні переваги гнучкої черепиці:

 

 • Мала вага. Цей фактор має велике значення особливо для покрівельного матеріалу. Надмірна вага збільшує навантаження на покрівельну конструкцію, що може призвести до зниження тривалості служби такої даху. Більш важкий покрівельний матеріал вимагає посилення конструкції, що тягне за собою збільшення витрат на будівництво.
 • Теплоізоляція. У поєднанні з дерев'яними плитами, таке покриття показує відмінний результат за показником теплоізоляції.
 • Звукоізоляція. Бітумна черепиця, на відміну від металевої та керамічної, набагато краще ізолює житлове приміщення від звуків дощу або граду.
 • Антикорозійні властивості. Бітумна черепиця виявляє високий рівень стійкості до всіх видів корозійного впливу.
 • Не проводить електрики. Не потрібно виконувати додаткову електроізоляцію.
 • Відсутність парусності.
 • Ударостійкість. Бітум, який володіє амортизаційними властивостями, відмінно протистоїть граду, камінцях, які може завдати буря чи ураган.
 • Простота монтажу.
 • Естетичність. Матеріал дає широкі можливості для прояву фантазії і дизайнерського вміння. Можна покривати конструкції практично будь-якої форми.

 

Недоліки:

 

 • Низький рівень морозостійкості. Коливання температури з часом деформують матеріал.
 • Шорстка поверхня накопичує сміття, листя, пил, де може виникати цвітіння. Вимагає додаткової обробки спеціальними засобами.
 • Водопоглинання, яке становить 10%. Щоб нівелювати цей показник, необхідно додатково використовувати дерев'яні або фанерні плити.

 

Поряд з цим, м'яка черепиця більш вигідна, ніж металеві або інші аналоги. Нею можна покривати покрівлі будь-якої конфігурації та конструкції, можна укладати на поверхнях під кутом 90?. Це кращий покрівельний матеріал на сьогоднішній день!

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • Офісно-складська будівля

  Офісно-складська будівля

 • ТРЦ 'Караван'

  ТРЦ 'Караван'

 • Британська міжнародна школа

  Британська міжнародна школа

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • Iнститут механізації с/г

  Iнститут механізації с/г

 • ПАТ «ДОК-7»

  ПАТ «ДОК-7»

 • ЖК «Петровський квартал»

  ЖК «Петровський квартал»

 • Квазар-Мікро

  Квазар-Мікро