UA

Як роблять мінеральну вату

Технологічні приписи будівництва різноманітних об’єктів передбачають використання для створення теплоізоляційного шару мінеральну вату. Вихідною сировиною для виготовлення даного матеріалу використовують вапняк, глину, доломіт, базальт та інші гірські породи.

Але найбільш поширеною в будівництві є мінеральна вата, створена на основі базальтової породи. Тонке волокно такого утеплювача витягують із розплавленої сировини, у вигляді екологічно чистих порід базальту.

Специфіка мінеральної вати

На відміну від інших видів утеплювальних матеріалів, мінеральна вата володіє наступними переважаючими властивостями:

 •         Має високі теплові і звукоізоляційні властивості;
 •         Стійка до перепадів температур;
 •         Не горить;
 •         Стійка до впливу агресивного біологічного і хімічного середовища;
 •         Вологостійка;
 •         Зручна і легка в процесі монтажу;
 •         Екологічно чистий матеріал.

В умовах сьогоднішнього дня забудовників приваблюють у мінеральній ваті саме її екологічні властивості.

Технологічний процес виготовлення мінеральної вати

Кожен виробник мінеральної вати володіє власними секретами виробництва. Тому при зовнішній схожості усіх типів цього матеріалу, усе ж існують певні особливості технічних характеристик кожного із них. Споживачам відомо про такі види мінеральної вати, як:

 •         Скловата (сировина – пісок, сода, вапняк, бій із скла);
 •         Шлаковий утеплювач (сировина – відходи у вигляді шлаку в металургійній промисловості);
 •         Кам’яна вата (сировина – доломіт, базальт, вапняк, діабаз).

Розрахунки конкретних формул, по яким буде поєднуватися сировина і саме виробництво вати, розробляються в спеціальних лабораторіях, і являються строго секретною інформацією. Складаючи рецептуру, технологи враховують довговічність і стійкість матеріалу до хімічного активного середовища, а також гідрофобність сировинного матеріалу, оскільки це має дуже велике значення у будівництві.

Крім того, волокна мінерального утеплювача повинні мати відмінні властивості по збереженню тепла, а також хорошу опірність навантаженням. Показниками рівня якості мінеральних волокон являються товщина волокна і її хімічний склад. Чим тонше волокно, тим кращими властивостями теплоізоляції воно володіє. Отже, мінеральна вата, що складається з тонких волокон, набагато дорожча по ціні.

Послідовність виробництва мінеральної вати

Процес виготовлення мінеральної вати починається з розплавлення. Вихідну сировину при високій температурі, (1500 і більше градусів), плавлять в спеціальних плавильних печах, вагранках або ваннах. В’язкість розплавленої суміші прямо впливає на довжину отриманого волокна, а також на формування динамічних і теплозберігаючих властивостей мінеральної вати. Після отримання необхідного показника в’язкості, розплавлену масу погружають в центрифугу, з швидкістю більш ніж 7 000 обертань за хвилину.

У результаті даного процесу, маса, яка піддалася розплавленню, розривається на величезне число волокон. В камері центрифуги всі волокна обволікаються смолами, які виступають у ролі зв’язувального компоненту. За допомогою потужного повітряного потоку, отримане волокно, у вигляді ковдри, переноситься в охолоджуючу камеру. У подальшому, килим із волокон наплавляється в ламильну машину, де для нього створюється задана форма і об’єм.

Якість мінеральної вати залежить від цієї фінішної обробки. На завершальному етапі, полімеризована мінеральна вата ріжеться на блоки заданого розміру, і упаковується для подальшої реалізації. Форми і розміри виготовлюваної мінеральної вати, дають можливість застосовувати її в різних масштабах будівельних об’єктів.

Яким чином забезпечуються теплоізоляційні показники

Хаотична структура мінерального волокна сприяє утворенню великої кількості повітряних проміжків, які не дозволяють променевому тепловипромінюванню вільно проходити. За рахунок мінімального діаметру волокна не накопичується тепло. Саме ці два фактори забезпечують теплоізоляційні властивості матеріалу.

Показник звукоізоляційних властивостей матеріалу забезпечується повітряно-комірковою структурою. Сильна хвиля звуку і акустичний шум, при попаданні в структуру матеріалу, затихає, і не розповсюджуються далі. Завдяки цій властивості мінеральної вати, приміщення надійно захищено від зовнішніх шумів.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • Квазар-Мікро

  Квазар-Мікро

 • Британська міжнародна школа

  Британська міжнародна школа

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • Житловий будинок

  Житловий будинок

 • ТРЦ 'Караван'

  ТРЦ 'Караван'

 • ПАТ «ДОК-7»

  ПАТ «ДОК-7»

 • Унiверсам 'Харькiв'

  Унiверсам 'Харькiв'

 • Iнститут механізації с/г

  Iнститут механізації с/г