Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Мінімальний нахил для плоскої покрівлі

Абсолютно рівних покрівель не існує – це непрактично. Навіть коли вживається термін «плоска покрівля», мається на увазі невеликий кут нахилу. В іншому випадку волога буде накопичуватися на поверхні, а не стікати до парапету або воронок, тим самим зменшуючи довговічність покриття. При монтуванні покрівлі дуже важливо враховувати її нахил – від цього залежить її майбутня успішна експлуатація.

В цілому величина куту нахылу залежить від:

  • типу даху;
  • типу покрівельного матеріалу (важливо розуміти, що чим щільніше матеріал – тим менше повинен бути кут нахилу);
  • матеріалу гідроізоляційних шарів і їх кількості;
  • кліматичних умов (наприклад, вплив вітру, сонця, дощу або снігу на покриття).

Мінімальний кут нахилу плоскої покрівлі дорівнює 1°, хоча домогтися чіткого значення досить важко. На практиці найчастіше значення варіюється приблизно від 5° до 45°. Найголовніше – обраний кут нахилу повинен відповідати будівельним нормам і правилам (БНіП), інакше створення обраної конструкції не є можливим. Плоский дах з невеликим кутом нахилу має досить велику площу поверхні. І для того, щоб не було ділянок з застояної водою (яка, відповідно, буде псувати покриття), необхідно геометрично розмежувати простір за допомогою стяжки.

Для проведення сворення кута нахилу площі часто використовують такі матеріали: засипні утеплювачі (керамзит), утеплювальні матеріали, бетонні суміші з наповнювачами і т.д.

Для рівної поверхні покрівель найчастіше використовують бетонні суміші і полімерні матеріали – вони найбільш рівномірно покривають поверхню, запобігаючи зсув покриття. Єдиний недолік такої методики – це вага. Суміш важка, тому варто розраховувати можливе навантаження на конструкцію. Основна вага в плоскій покрівлі йде на теплоізоляційний шар. Даний спосіб підходить тільки на етапі будівництва будинку або його масштабного ремонту, але ніяк не для поверхневого ремонту.

Також важливі деталі, на які варто звертати увагу при формуванні плоского даху:

  • Вентиляція. Розмір простору під покрівлею безпосередньо залежить від кута нахилу даху. Чим нижче нахил – тим більше простору потрібно.
  • Водостік. Головне в даху – її довговічність. Якісна система водовідведення допоможе зберегти покриття від швидкого зношування і агресивного впливу погоди.
  • Примикання покрівлі до стіни. Неправильні прорахунки можуть викликати руйнування несучої стіни.

Слід уважно підбирати матеріали до кожного конкретного випадку, використовувати відповідні методи і правильно зробити всі підрахунки – тоді побудований дах прослужить довго.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: