UA

Створення кута нахилу покрівлі

Необхідність дотримання певного ухилу при спорудженні плоскої покрівлі здається очевидним. Однак не зайвим буде ще раз розповісти, що це вкрай необхідно для того, щоб створити природні умови для видалення води.

Якщо вода не йде

У такому випадку вона стає головним руйнівним середовищем для плоскої покрівлі. Якої би ідеально рівною не був би покрівельний пиріг, завжди знайдуться невеликі ніші, де вода буде накопичуватися. Завдяки своїй плинності, вона проникає в мікроскопічні тріщини, і навіть якщо покрівля високої якості, наявність води – великий ризик для покрівлі і причина її передчасного «старіння». Цьому сприятимуть регулярні цикли заморожування/відтавання, особливо в регіонах з морозною зимою.

Технології створення кута нахилу покрівлі

З найбільш популярних видів створення ухилу покрівлі можна виділити п'ять з точки зору застосування різних матеріалів та їх поєднань.

В основному використовуються:

 1. Марки легкого бетону і сучасні полімери;
 2. Марки легкого бетону і сипучі матеріали в якості утеплювача;
 3. Монолітні матеріали (наприклад, плити мінеральної вати);
 4. Сипучі утеплювачі (наприклад, керамзит або перліт);
 5. Пінобетон.

Використовувані для створення ухилу матеріали, між тим, створюють для покрівлі додаткове навантаження. Даний факт вимагає уважних і точних розрахунків ще на стадії проектування.

Головні принципи створення нахилу даху

Згідно думку фахівців, мінімальний ухил не повинен бути менше 1°. Максимальний - 4°, оскільки більший кут спричинить додаткові витрати і вагове навантаження.

Важливим етапом в технології створення якісної покрівлі є монтаж гідроізоляційного шару. Це пов'язано з тим, що, незважаючи на те, що вода буде стікати, відбуватися це буде повільніше, ніж це відбувається, коли мова йде про похилим скатної даху. Шар гідроізоляції додатково захищає дах.

Створення ухилу з використанням легких марок бетону та полімерів

В якості полімерів частіше використовуються екструдований полістирол. Конструкція виходить міцною і довговічною, але при цьому створюється додаткова вагова навантаження за рахунок бетону. До недоліків прийнято відносити і вартість.

Створення ухилу з використанням легких марок бетону і сипучих матеріалів

Від попереднього даний метод відрізняється практично тільки одним параметром – вартість, яка вже більш демократична, що позначається і на міцності. Такою комбінацією матеріалів можна отримати більший ухил.

Створення ухилу з використанням монолітних утеплювачів

Даний спосіб традиційно вважається найбільш привабливим відносно вартості. Суть технології полягає в тому, що плити утеплювача монтуються на підготовлену поверхню даху. Після укладання плити скріплюються, поверх укладається шар гідроізоляції і так далі по технології. Важливим моментом при цьому є високі вимоги до швів, незалежно від використання методу скріплення. Надійне кріплення сприяє створенню єдиного і невразливого покрівельного пирога і якісного захисту будівлі.

Створення ухилу з використанням сипучих утеплювачів

У чомусь такий спосіб схожий зі способом, коли для створення ухилу використовуються легкі марки бетону. Однак є деякі відмінності в технології. Після підготовчих робіт, куди входить вирівнювання поверхні і монтаж гідроізоляційного шару, зверху укладається шар обраного сипучого матеріалу. При цьому необхідна висока точність для того щоб дотриматися запланованого кут ухилу. Після проводиться заливка.

У даного методу є недолік, який вимагає великої уваги і наявності досвіду і навичок у будівельників, оскільки форма сипучих матеріалів ускладнює процес дотримання правильного і рівномірного нахилу. Весь час доводиться ще й стежити за тим, щоб матеріал не зміщувався.

Створення ухилу з використанням пінобетону

Це найбільш простий з точки зору реалізації, метод. До переваг відноситься не тільки спрощена технологія порівняно з вищезгаданої, а також мала вага матеріалу, який навантажує дах зовсім незначно, створюючи при цьому міцну конструкцію.

Все було непогано, але не повсюдне застосування такого методу можна пояснити деякими його недоліками:

 • Висока вартість матеріалів;
 • Технологію не можна назвати дуже простий і не вимагає фахівців;
 • Важливо врахувати, що зверху пінобетонних блоків повинен укладатися фібробетону, виготовлення якого також потрібно спеціальних знань і точного дотримання пропорцій.

Однак, якщо питання фінансів не принципове, даний метод можна рекомендувати, як найкращий, враховуючи експлуатаційні характеристики.

Все услуги компании:

Стоимость составляет:

от

Гарантия на кровельные работы:

Нашии преимущества:

Бесплатный выезд мастера на Ваш объект
Бесплатная первичная экспертиза кровли
Бесплатный расчет материалов и работ

Получите консультацию позвонив нам, или оставьте данные в форме для связи с Вами

Наші об"єкти:

 • ПАТ

  ПАТ "Київський КБК"

 • Офісна будівля

  Офісна будівля

 • ПАТ «ДОК-7»

  ПАТ «ДОК-7»

 • Британська міжнародна школа

  Британська міжнародна школа

 • ТЦ

  ТЦ "Космополіт"

 • Житловий будинок

  Житловий будинок

 • ЖК «Петровський квартал»

  ЖК «Петровський квартал»

 • Готель 'Русь'

  Готель 'Русь'