Наші об'єкти
  • ТРЦ “Космополіт”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТРЦ “КАРАВАН”
  • ТЦ “АШАН”
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ!

Бажаєте почати роботи або отримати консультацію?

Зателефонуйте за номером Або залиште заявку через наш сайт: Замовити

Безпечні способи виходу на дах

З метою підтримки стану даху будь-якої будівлі в належному вигляді, час від часу необхідно здійснювати контроль, і проводити різні ремонтні роботи. Для цього потрібно мати всі умови зручного, доступного і безпечного виходу на дах. Залежно від загальної площі даху, планується нормативна кількість виходів на днього. В якості таких виходів, можуть бути люки (утеплені, неутеплені), мансардні вікна, слухове вікно, або горищний отвір.

Якщо покрівля одноповерхової споруди має не більше ста квадратних метрів, згідно з нормами, вихід на дах не передбачено. Для доступу на поверхню покрівлі, застосовується з зовнішньої сторони будівлі приставні сходи або довга драбина. Складні сходи, які мають відкидну кришку, використовують всередині будівлі.

Застосування драбини

Драбину для виходу на дах виконують із прутів арматури або рифлених сталевих прутів, оскільки сходинки повинні бути неслизькими. Нижня сходинка зазвичай розташовується на рівні одного метра від землі, стін, щоб не допустити можливості використання драбини маленькими дітьми. Драбина закріплюється на зовнішній стороні будинку. Для запобігання процесу корозії і появи іржі, металеву драбину покривають лакофарбовим або полімерним матеріалом порошкового типу.

Круте розташування зовнішніх сходів

Зручніше і привабливіше виглядають круті сходи, розміщені зовні. Вони можуть з’єднувати терасу першого або другого поверхів, з майданчиками на даху. Каркасна основа таких сходів виконана зі сталевої труби. До неї приварюються кронштейни, в які вставляють сталеву рифлену сходинку. Як матеріал для ступенів використовують також деревину дуба, ясена та бука. Наявність перил на сходах, зроблених з різного матеріалу (троси, прутки, труби, і інше), сприяють безпечній експлуатації сходів і полегшують підйом і спуск по них.

Якщо для виготовлення зовнішніх сходів використовується нержавіюча полірована сталь, то подібний виріб не тільки буде виглядати естетично-привабливо, але і прослужить багато років.

Спеціальна надбудова для виходу на дах

Надбудова для виходу на дах виконується з цегли. Вона має свій дах і отвір у вигляді дверей, що забезпечує вихід на покрівлю. Розміри таких будок обумовлені будівельними правилами, які повинні строго дотримуватись. Вхід в надбудову з приміщення здійснюється через люк і до нього підведену драбину.

Монтаж люків

Навіть найпростіший вихід на дах через люк повинен бути передбачений проектною документацією. Втручання в будівельну конструкцію даху вимагає професійного рішення проектувальників. Великі скатні дахи, які мають димоходи та іншимі конструкції, вимагають установки декількох люків для зручності їх обслуговування на покрівлі.

Стандартний вид люка має форму прямокутника з довжиною сторін 45 см і 120 см. Нестандартні люки виконуються за індивідуальним замовленням. При цьому ціна на них зростає на 30%. Різновид люків передбачає можливість відкривати їх наверх або вбік. Відкрита кришка люка утримується за допомогою газових пружин. Кожен люк повинен мати захист від випадкового закриття. Виробляються також люки з армованою глухою кришкою, які захищені від злому.

Кришка люка оформляється відповідно до основної покрівельної поверхні. Дуже часто зустрічаються кришки люків, виготовлені зі скла і полікарбонату. Такі прозорі люки гарно виглядають. Важливе значення має утеплення люків, які встановлені над житловим приміщенням, яке опалюється.

Мансардні вікна

Якщо на горищі є мансарда, то таке приміщення буде більш світлим, а також додатково з’явиться ще один вихід на дах.

Виробництво різних моделей вікон дозволяє застосовувати їх для плоских і скатних дахів. Купуючи мансардне вікно, потрібно звертати увагу на герметизацію конструкції. Вона забезпечується спеціальними манжетами для ущільнення. Такі манжети можуть бути мідними, алюмінієвими або титановими.

Складані сходи

Сходи складного типу часто використовують для того, щоб завуальовувати вихід на дах, розширити корисну площу, або ж просто не зіпсувати інтер’єрний дизайн приміщення. За рахунок внутрішньої кришки люка ховається вся сходова конструкція. Існують багатосекційні складні сходи.

Складані сходи з наявністю безлічі секцій, є більш комфортними в користуванні. Вони легко і просто розкладаються, на відміну від сходів ножничних.

Застосування трапів і сходів

Щоб зручно обслуговувати димоходи або інші вузли, часто встановлюють різні трапи або ступені. Для зручності і безпеки пересування необхідно мати трапи і сходи, рифлені або перфоровані. Закріпити подібні ступені можна спеціальними частинами черепиці. Такий елемент разом зі сходинкою прикріплюється до бруска, який потім прибивають до крокв.

Стандартні трапи з металу кріпляться вздовж покрівельного конька.

Дерев’яний трап виготовляють з бруска, перерізом не менше 40 міліметрів. Всі питання, пов’язані з монтажем даху що має вихід на поверхню покрівлі, можуть вирішуватися тільки досвідченими майстрами спеціалізованих компаній. Саме професіонали гарантують якісне виконання покрівельних робіт і оснащення виходів на дах. Безпека експлуатації виходів на дах в цих випадках буде забезпечена повністю.

close

1. Які види робіт Вас цікавлять?

2. Вкажіть тип об'єкту:

3. Де знаходиться об'єкт?

3. Контактні дані: